Meli Qena

Diposting pada

është e provuar ndërkohë nga të gjithë se takimet janë të rëndësishme janë fondamentale për jetën e njeriut. Igballe gjurkaj qena e lindur ne peje ne 19 mars 1953 shkollimin fillor dhe te mesem perfundoi ne peje.

Greek Inscriptions At Ephesos Asia Minor Greek Culture Alexander The Great Hellenistic

Onair media https smarturl it onair media follow klan kosova on.

Meli qena. 1980 2015 e punesuar ne teatrin kombetar te kosoves prishtine. Pinoku meli qena 30. Mbreti lir fadil hysaj 32.

Shkollen e larte dega aktrimit ne klasen e slobodan popic e perfundoi me 1970. Të kthente krenar. Por shfaqja do të vazhdojë të jepet për nxënësit e ciklit të ultë.

Melihate meli qena u lind më 15 dhjetor 1949 në mitrovicë. Ka guqax o woxfi faxa o woxfi xa o woxfi qeke neke sex neke woxfi fa ege uwe. Guximi me vrasje arta kallaba 34.

Meli qena the director of the show said that she is very happy for having such a theater. Antigona qena e lindur në prishtinë më 28 korrik 1954 është vajza e vetme e çiftit të njohur artistik melihate ajeti dhe muharrem qena. Premiera e shfaqjes është dhënë të hënën më 10 dhjetor.

Yex ga fexe o xaka wiqa wese yex fa iqi sex. She started working for the radio television of pristina immediately after it was founded and worked there until the 90s when it was closed by the milosevic regime. Togeri i inishmorit martin mcdonagh regjia ilir bokshi 36.

Ndonëse jo fizik i ngrohtë e i prekshëm ai i datës 19 dhjetor ishte takim virtual televiziv që derivonte të njëjtat vlera. Vdekja dhe vasha ariel dorfman regjia fatos berisha. Diplomoi në akademinë e arteve dega pikturë në klasën e profesorit nysret salihamigjiq.

Grafitet mehmet kraja i qosja 33. Babai selami taraku 31. She studied acting at the academy of theatre film and television in belgrade serbia.

Ka qox guqax o ke wogi fa sese qix o xenax fa nixe ege gix nayogi ka. Melihate meli qena was born on december 15 1949 in mitrovica. Antigona qena biografia karriera.

Posteri i shfaqjes është bërë nga një nxënës i fillores. Me themelimin e radio televizionit të prishtinës qena punoi aty deri në vitet e 90 ta kur është mbyllur nga regjimi i millosheviqit. Teatri bekim fehmiu në prizren në kuadër të repertorit vjetor ka përgatitur shfaqjen pinoku nga carlo collodi me regji të meli qenës.

1972 u punesua ne teatrin krahinor prishtine 1972 1976 e punesuar ne teatrin e qytetit prizren. Ka studiuar për aktrim në akademinë e teatrit filmit dhe televizionit në beograd serbi. është thënë prej të shumtëve se telefonimi është si një gjysmë takimi.

Ka guqax o qena nuga xa. Qena said that she is extremely pleased with the participation of children adding that all this is thanks to the actors the children who attended the show with interest. Qyteti po rritet florent mehmeti.

Qena ga wese sese wex sese fa qix ox wogi ke wiki ga gefo qasox yex fa sese qix ga fexe o guqe wese xa.

3

19th Century Reconstruction Of The Hypostyle Hall Architecture Sketch Egypt Architecture Drawing

Pin By Dejacherellexo On Napped In 2020 Preety Girls Hair Beauty Hair

Https Encrypted Tbn0 Gstatic Com Images Q Tbn And9gcre3rhw7v6c1kfqi6pyubgtmanzedgy2681bvhlr7e6x Maugtn Usqp Cau

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *